.

To REGISTER, LOGIN or access more options, press MENU on mobile.

Akustik Sünger

Quote

En çok yanılgı ürünün ses yalıtımı yaptığı ile ilgilidir. Akustik sünger ses yalıtım malzemesi değildir. Zira sünger malzemelerin hiç bir türü yapısından dolayı ses yalıtım ürünü değildir. Ancak her nesnede olduğu sünger ürünlerinin de düşükde olsa bir ses yalıtım değeri vardır. 3-5 desibeldir. Mekanlarda meydana gelen çınlama, titreşim, eko ve diğer rahatsız edici seslerin yok edilmesinde başarılı sonuçlar elde etmek isteyenler, akustik sünger kullanarak işlerini kolaylıkla halledebilmektedirler. Yanmaz özelliğe sahip olan süngerler, nem tutmama özelliği ve ıslanmaya karşı dayanıklı olması ile bilinen malzemelerdir. Bu özellikleri sayesinde uzun süre kullanıma açık halde olan akustik süngerler, farklı form ve renklerden oluştuğu için kullanılan mekanlarda dekoratif anlamda da şık bir görünüm oluşmasına katkıda bulunmaktadır.

Akustik sünger kullanım alanları oldukça geniştir. özel olarak üretilmiş, değişik formlara sahip bir hacim akustik malzemesi olan bu süngerler günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Tek amacı ortamda yayılan seslerin yankısını gidermek, hacim akustiğini düzenlemek maksadıyla kullanılmaktadır. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme ihtiyacı duyulan alanlarda kullanımı ile düşük seviyede sonuçların elde edilmesini sağlayan akustik süngerler, yaşam alanlarının her kategorisine uygun şekilde tasarlanmaktadır.

Standart ölçüleri, Avrupa ve uluslararası standartlara göre üretilen akustik ürünleri, müşterilerin taleplerine göre farklı renk seçenekleriyle de üretilebilmektedir. Bu özelliklerinin yanında dekoratif anlamda şıklık kazanılmak istenen yerler için de son derece ideal ürünler olduğundan söz etmek gerekiyor. Stüdyo, ses kayıt odası, TV yayın odası, radyo yayın odasıi hastane odası, MR odası, evde sinema salonu, tiyatro salonu gibi alanlar başta olmak üzere birçok alanda seslerin netleşmesini sağlayan piramit süngerler, farklı model seçeneklerine sahip malzemelerdir.

Kaynak: akustik sünger fiyatları