.

To REGISTER, LOGIN or access more options, press MENU on mobile.

Ağır Bariyerli Bondex Süngerler

Quote

Bariyerli bondex sünger küçük parçalar haline geldikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir. Bondex süngerpan duvarlar arasına uygulanarak ses geçişlerine engel olan ses kesici bir süngerdir. Ayrıca tavan ve zeminede uygulanabilen bir üründür. Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesinde en iyi çözümlerdendir.

Şap altı uygulamalarında da başarılı yalıtım çözümleri oluşturmaktadır. Bondex sünger genel uygulama alanı bütün ses izolasyonu, ses yalıtımı işlerinde uygulama sağlamaktadır. Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletkin katsayıları oldukça düşüktür. Otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe, güneş minderi olarakda kullanılmaktadır. Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısı ile ambalaj sektöründe, özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılmaktadır.

Bondex Süngerpan, ağır kurşun bariyer ile kullanılır. Bariyerli bondex süngerpan ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans gösterir. Ağır kurşun bariyer üstün ses yalıtımı özellikli bir üründür.Bu ürün yüksek frekanslı sesleri kesmek için kullanılmaktadır. Ses yalıtımında etkili bir sonuç elde edebilmek adına bondex sünger, epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılmaktadır.

Ses yalıtım bariyeri ses yalıtımı ürünlerinden elde edilmiş kırpıntı ve atık süngerlerden oluşturulmuş bir sünger çeşididir. Bu durumu kısaca açıklamak gerekirse, çok küçük parçalara ayrılan süngerlerin tekrar sıkıştırılarak bir araya getirilmesinden oluşturulan sünger türüdür. Ağır ses yalıtım bariyeri özelliklerinden belki de en başta bahsetmemiz gereken ürünün yoğunluğu fazla olmasından dolayı ses yalıtımının ve ses geçirme durumunun en az olduğu sünger tipleridir. İhtiyacınıza göre plaka veya levha şeklinde kesilebilen bondex süngerleri, istediğiniz model ve kalıplarda üretimini sağlamak mümkün. Toplu ve perakende satışlarda da aktif olarak hizmet sağlayan firmamız en uygun fiyat garantisini vermektedir. Detaylı görüşme ve fiyat için hemen iletişim numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz. Ağır ses yalıtım bariyerlerinin genel kullanım alanlarına birkaç tane örnek vermek gerekirse , genelde stüdyolar ve tiyatro alanlarında, sahne performansları gerektiren salonlarda, sinema salonlarında ve daha pek çok kapalı salonlarda çok amaçlı kullanılmaktadır. Sesi dışarıya iletmemek için üretilen ve küçük parçaların bir araya gelerek oluşturduğu sünger tipi dilenirse farklı kullanım alanları için de üretilmektedir.

Bondex sünger yüksek yoğunlukta ses kesici bir malzemedir. Epdm ses bariyeri ise çok yüksek yoğunlukta olduğu için bondex sünger ile birleştirilerek kullanıldığında mükemmel ses yalıtım performansı ortaya koymaktadır. Bariyerli bondex sünger yüksek ses yalıtım performansı sergilemektedir. Uygulamanın sağlam olması ve malzemeye zarar verilmemesi için özel yapıştırıcısı olan solid ile yapılması gerekir.